31 במרץ, 2024
הפלייאוף העליון נפתח עם ניצחון
הפלייאוף העליון נפתח עם ניצחון
ניצחון 1:2 על הפועל חיפה במשחק פתיחת הפלייאוף העליון. תורג'מן (22) כבש ראשון, שושנאצ'ב (77) ניצח את המשחק. אנטוניו ספר הורחק בדקה ה-6
הפועל "ויקטורי" באר שבע ניצחה 0:1 את הפועל חיפה במשחק הפתיחה של הפליאוף העליון בליגת One Zero והגדילה את הפער ל-5 נקודות מהמקום הרביעי. 
 
המשחק נפתח רע מבחינתה של באר שבע כאשר לאחר 6 דקות בלבד אנטוניו ספר ניסה להגיע לכדור אך פגע באורן ביטון עם רגל גבוהה וקיבל כרטיס האדום. מול חיסרון מספרי, השתלטה הפועל חיפה על מרכז השדה, אך התקשת להגיע להזדמנויות מול האדומים שצופפו נהדר. מנגד, הפועל באר שבע לא התבטלה ויצאה להתקפות מעבר. בדקה ה-22 גיא בדש השתלט על כדור במרכז השדה ולאחר מבצע אישי שלח כדור עומק נהדר לאלון תורג'מן שנשאר לבד מול השוער ובעט פנימה. 0:1 אדום! 
הפועל חיפה המשיכה לשלוט בכדור, אך גם לאחר הגול של באר שבע היא מיעטה להגיע להזדמנויות.  0:1 לבאר שבע בסיום המחצית הראשונה. 
 
כמו בתחילת המשחק, גם המחצית השנייה נפתחה בצורה רעה מבחינתה של הפועל באר שבע. בדקה ה-55 העביר דור מלול כדור רוחב בחצי גובה לתוך הרחבה, אליאסי זינק על הכדור אך שמט אותו היישר לרגליו של גיא מלמד שמקרוב בעט לרשת. 1:1. 
באר שבע לא ויתרה, וגם ב-10 שחקנים האמינה שהיא יכולה לנצח ואף ביצעה חילופים התקפיים עם כניסתם של ארתור שושנאצ'ב, רותם חטואל ויוני סטויאנוב. מנגד, הפועל חיפה אמנם המשיכה לשלוט בשדה אך לא ניצלה את המומנטום של שער השוויון בכדי ללחוץ את באר שבע. 
בדקה ה-77 קיבלה באר שבע קרן ראשונה בהתמודדות. סטויאנוב הגביהה כדור נהדר היישר לראשו של ארתור שושנאצ'ב שנגח נהדר לפינה הרחוקה וקבע 2:1! שער שני לארתור במדים האדומים. 
בדקות שנותרו הפועל חיפה ניסתה ללחוץ את באר שבע ושלחה הרבה שחקנים קדימה, אך עדיין התקשתה להגיע למצבי הבקעה טובים. בדקה -91 באר שבע הייתה קרובה לגמור על המשחק כאשר בסיומה של התקפה מתפרצת נשאר יוני סטויאנוב לבד מול יואב ג'ראפי, אך הבעיטה שלו הלכה בסמוך לקורה והחוצה. 
הפועל חיפה המשיכה לתקוף ובדקה ה-93 עודד צ'קול בעט כדור חזק מחוץ לרחבה, אך ניב אליאסי זינק נהדר והדף לקרן. 
 
בסיום, 1:2 להפועל באר שבע. 
 
מאמן הקבוצה אליניב ברדה אמר בסיום: "זה לא סתם ניצחון, זה ניצחון הירואי - ברמת ההקרבה, ברמת הגישה, כל שחקן שיחק בשביל החבר שלו. לא פשוט לשחק מול הפועל חיפה עם עשרה שחקנים, אני לא זוכר שהגיעו מולנו ליותר מדי מצבים, עמדנו בצורה טובה, אולי קצת בדקות האחרונות אבל גם לנו היה ויכולנו להכריע את המשחק במתפרצות שהיו לנו, בסופו של דבר אני שמח מהניצחון. הראינו אופי יוצא מן הכלל טוב"
 
הרכב הקבוצה:  ניב אליאסי, מקסימו לוי, מיגל ויטור, איתן טיבי, הלדר לופס, עדן שמיר, רועי גורדנה (שי אליאס, 75), אנטוניו ספר, גיא בדש (יואן סטויאנוב, 69), אמיר גנאח (רותם חטואל, 69), אלון תורג'מן (ארתור שושנאצ'ב, 60)
 
הפועל "ויקטורי" באר שבע - האתר הרשמי אפליקציות סלולריות Android Apple