28 בינואר, 2024
עלייה לשמינית גמר גביע המדינה
עלייה לשמינית גמר גביע המדינה
רותם חטואל כבש את שער הניצחון וסידר 0:1 על בית"ר ירושלים
הפועל "ויקטורי" באר שבע גברה אמש (שבת) 0:1 על בית"ר ירושלים ועלתה לשמינית גמר גביע המדינה.
 
המשחק נפתח טוב מבחינתה של הפועל באר שבע שכבר בדקה ה-3 הגיעה למצב מסוכן ליד שערו של מיגל סילבה. יואן
סטויאנוב הכניס כדור מהאגף הימני, גנאח הגיע ראשון אך הבעיטה שלו נבלמה. תורג'מן השתלט ובעט את הריבאונד, אך נבלם גם הוא על ידי ההגנה.
לאחר מכן בית"ר ירושלים השתלטה על המשחק ובדקה ה-10 זוהר זסנו הרים כדור מימין, שועה נגח טוב אך ניב אליאסי התעופף נהדר והדף לקרן.
בית"ר המשיכה לשלוט בקצב המשחק, אך דווקא באר שבע הייתה זט שהגיעה למצבים המסוכנים. בשקה ה-24 אנטוניו ספר הכניס כדור עומק לתורג'מן שהעביר בנגיעה לסטויאנוב, אך אורי דהן גלש ברגע האחרון והציל.
מכאן ואילך המשחק התאזן ועד לסיום המחצית הראשונה שתי הקבוצות לא הגיעו למצבי הבקעה מסוכנים.
0:0 עם הירידה להפסקה.
 
המחצית השנייה לא התעלתה לרמה גבוהה וכללה הרבה מאבקים במרכז המגרש, אך ללא מצבים מסוכנים ל-2 הקבוצות. לקראת סוף ה-90 באר שבע החלה ללחוץ על הדוושה על מנת להכריע את המשחק לפני ההארכה. בדקה ה-77 אנטוניו ספר בעט מרחוק ופספס במעט את המסגרת. 5 דקות עברו ורותם חטואל קיבל את הכדור על סף הרחבה, הסתובב על השומר שלו ובעט כדור שפספס בסנטימטרים ספורים את חיבורי השער.
בדקה ה-87 קיבלה באר שבע כדור קרן, ויטור הגיע ראשון ונגח בעוצמה, סילבה הדף אך לא מספיק טוב ורותם חטואל עט על הריבאונד כדי לכבוש את ה-0:1 של באר שבע.
בית"ר ירושלים עוד ניסתה לצאת קדימה בזמן שנותר, אך הגנת באר שבע עמדה טוב בפני הלחץ.
בסיום 0:1 אדום.
 
הרכב הקבוצה: ניב אליאסי, אנדרה פוקו, מיגל ויטור, מריאנו בריירו, הלדר לופס, רועי גורדנה (איתן טיבי 78), עדן שמיר (שי אליאס 60), אנטוניו ספר, יואן סטויאנוב (אור דדיה 90), אמיר גנאח (אימראן אולאד עומאר 60), אלון תורג'מן (רותם חטואל 60)
 
הפועל "ויקטורי" באר שבע - האתר הרשמי אפליקציות סלולריות Android Apple