1 בינואר, 2020
מאור מליקסון הודיע על פרישה ממשחק פעיל
מאור מליקסון הודיע על פרישה ממשחק פעיל
מליקסון אמר: "מעכשיו בלב יהיה לי חור שאני בספק אם יהיה אפשר לסגור"
קפטן הפועל "תדיראן" באר שבע, מאור מליקסון, הודיע הערב (ד') על פרישה ממשחק פעיל.
 
במסיבת עיתונאים שנערכה יחד עם נשיאת המועדון, אלונה ברקת, מנכ"ל המועדון, אסי רחמים ומאמן הקבוצה, ברק בכר, הודיע מליקסון בהתרגשות על החלטתו.
 
דבריו המלאים של מאור מליקסון ממסיבת העיתונאים:
"תמיד כששחקן מודיע על פרישה ממשחק אחת השאלות שתמיד שואלים אותו היא האם הוא היה עושה משהו אחרת? אז כן. אולי הייתי עושה דבר אחד שונה, תגידו שזה מוזר, תגידו שזה החלום של כל אחד, אבל אולי הייתי עושה רק דבר אחד אחרת: לא הייתי יוצא לאירופה. לא הייתי עוזב את באר שבע.
 
נכון, הצלחתי בפולין ובצרפת, חוויתי שנים מדהימות, והכרתי חברים לחיים. אבל זו הייתה טעות לעזוב את האהבה הזו. כל שנייה שם בחוץ הייתה בשבילי שניה מבוזבזת. אתם האוהדים כתבתם ״שלוש שנים בלב היה לי חור״, ואתם לא יודעים עד כמה זה נכון. כשהגעתי לכאן לליגה לאומית כולם אמרו שנגמרה לי הקריירה, אבל אתם לא ויתרתם עלי, ועטפתם אותי באהבה. אם נדמה לכם שהייתי קצת אדיש לזה, תהיו בטוחים שזו לא אדישות, הייתי נבוך, הרגשתי אתכם מהיציעים בכל שנייה.
 
האמת אין לי מושג למה מגיע לי כל הטוב הזה. אני הולך כאן בעיר ומוקף באהבה וחיבוקים מכל מקום, ומי אני? בסך הכל ילד צנום וביישן מיבנה שרק רצה לשחק כדורגל ולשמוח איתכם. האהבה הזו שלכם הביאה אותנו יחד מוסרמיל, דרך הליגה הלאומית, מקומות מרוחקים ויציעים חצי ריקים ועד סן סירו וסלטיק פארק. כמה כוח יש באהבה.
 
אז מה שאני רוצה להגיד לכם היום זה תודה. תודה שהייתם שם כשהיה פחות טוב, תודה שחיבקתם ואהבתם. השגנו ביחד לא מעט אבל זה לא העיקר. אלא הדרך הארוכה שעשינו ביחד, שלצערי נגמרת היום.
 
באמת שניסיתי לחזור, שיקום ארוך, אימונים ארוכים, עבודה קשה, אבל לפעמים צריך להסתכל למציאות בפנים ולהבין שזה נגמר. יכולתי להמשיך עוד טיפה אבל אני מרגיש שאני לא מסוגל לתת לכם את ה100 אחוז שלי וזה מבחינתי קו אדום.
 
תודה לאלונה ולאסי, תודה לברק שאיתו הגענו לשיאים מדהימים, תודה לדודו דהאן, תודה לנבחרת ישראל, מכבי יבנה, מכבי חיפה, הפועל כפר-סבא, ויסלה קרקוב ו-ולנסיין. ותודה מיוחדת לבית"ר ירושלים על 4 שנים נפלאות בתחילת הקריירה.
 
תודה לטל האהובה שלי, ולמשפחה המדהימה והתומכת שלי. תודה לכל אוהד ואוהדת, לכל המאמנים שעברתי, תודה לכל החברים שלי לקבוצה, ולכל עובד ועובדת במועדון שלנו, תודה לכל מי שהיה חלק מהמסע המדהים הזה.
אני יכול לדבר עד מחר אבל רק אתם תבינו את האהבה שלי למועדון הזה ולעיר הזאת. אז רק שתדעו מעכשיו בלב יהיה לי חור שאני בספק אם יהיה אפשר לסגור"
 
 
היהלום שבכתר
מאור מליקסון גדל במחלקת הנוער של מכבי יבנה, שם ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה בוגרת. לאחר מכן, נרכש על ידי בית"ר ירושלים. כישרונו של מליקסון בלט לעין בכל מהלך שלו עם הכדור והוא הפך לשחקן הרכב בירושלים, אבל בעונת 2006/2007 עבר למכבי חיפה.
 
בינואר 2008 עבר להפועל כפר סבא בה בלט ובתום אותה עונה חתם בהפועל באר שבע. המעבר הזה גרם לפריצה הגדולה של מליקסון בקריירה. בעונתו הראשונה, זכה עם הקבוצה בגביע הטוטו ועלה לליגת העל. בעונת 09/10 הפך מליקסון לקפטן הקבוצה ונחשב לאחד השחקנים הכישרוניים ביותר בליגת העל.
 
בעקבות ההצלחה המקצועית והיכולת המעולה שהפגין על הדשא של וסרמיל, מאור מליקסון נמכר בינואר 2011 לויסלה קראקוב מהליגה הבכירה בפולין. גם שם, המשיך מליקסון ביכולתו הנפלאה ומיצב עצמו כשחקן הבולט ביותר בליגה הפולנית. בחצי עונה בלבד, כבש מליקסון ארבעה שערים חשובים והוביל את ויסלה קראקוב לאליפות. בתום אותה עונה, זכה בפרס תגלית העונה ושחקן העונה של הליגה הפולנית. כמו כן, נבחר לאחד מ-11 שחקני העונה.
 
מליקסון, שהפך לאחד השחקנים האהובים על אוהדי ויסלה קראקוב עד עצם היום הזה, רשם מספר הופעות נהדרות במסגרת האירופית. לאחר שנתיים בפולין, עבר לתחנה האירופאית הבאה: ואלנסיין הצרפתית.
 
לאחר עונה וחצי, רשם מליקסון חזרה מרגשת במיוחד לקבוצה בה פרץ: הפועל באר שבע. מליקסון היה שותף לשלוש האליפויות של המועדון, זכה בתארים מקומיים ולקח חלק במסע האירופי הקסום. במסגרת נבחרת ישראל הבוגרת, ערך מליקסון 25 הופעות ליגה וכבש 3 שערים. כמו כן, ערך 17 הופעות בנבחרת הצעירה וכבש 2 שערים.
 
הפועל ''תדיראן'' באר שבע - האתר הרשמי | גאוות הנגב אפליקציות סלולריות Android Apple