16 באפריל, 2019
הרמת כוסית לקראת חג הפסח
הרמת כוסית לקראת חג הפסח
הערב (שלישי) ערכה הפועל "תדיראן" באר שבע את הרמת הכוסית המסורתית לקראת חג הפסח במעמד ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ', נשיאת המועדון, אלונה ברקת, נותן החסות הראשי, מר משה ממרוד, הצוות הניהולי, הצוות המקצועי ושחקני הקבוצה.
ראש העיר, רוביק דנילוביץ, אמר: ״אנחנו שוכחים לפעמים  מה היה כאן, את ההיסטוריה שנכתבה כאן בשלוש השנים האחרונות, זה נכנס לדברי הימים של העיר באר שבע ושל מדינת ישראל. כשלא הולך לא הולך, ובחיים עצמם שהם מסע מאוד ארוך, לא תמיד הולך. אבל אני חושב שחוסנה של קבוצה ושל מועדון זה דווקא מה שקורה כאן בחודשיים האחרונים, לא מוותרים, אחד למען כולם וכולם למען אחד, לאט לאט יוצאים מהמצב הספורטיבי הלא נעים. הוכחתם דבקות במטרה, חוסן מנטלי, לא הרבה נתנו לנו סיכוי שנגיע לפלייאוף העליון, אבל אתם- נשיאת המועדון, המנכ״ל, המאמן ולבסוף השחקנים, ידעתם להתעלות ברגע האמת, אז אליפות אין, אבל בעזרת כשם יהיה לנו אירופה. אתם החזרתם את הכבוד שלכם ושל המועדון ואנחנו כולנו מלאי תודה, הוקרה והערכה.
גם יציאת מצרים זה סיפור של אחדות, דבקות במטרה ואמונה מאוד גדולה. אני רוצה לאחל לכם ולבני משפחותיכם חג פסח שמח וכשר.״
 
אלונה ברקת הוסיפה: ״משמעותו המרכזית של חג הפסח הוא יציאת בני ישראל מעבדות לחירות, בדרך להפיכתו לעם.
כמו כל ארגון גדול, גם עם ישראל, על מנת שיעמוד ביעדיו, היה חייב לעבור את המסלול הקשה והמפרך של תקופת העבדות, עד להפיכתו לעם חופשי ובן חורין.
עבדות היא לא רק חוסר היכולת לנוע קדימה עם כבלים על הרגליים, אלא גם כניעה לאתגרים ולכישלונות בדרך. ותמיד יהיו כאלו. 
כדי להיות בן חורין אמיתי, אסור לשכוח את המטרה שבסוף המסע, ולפעול ולחתור באופן עקבי אליה.
כל מכשול שבדרך, גם אם הוא מפיל אותך ואפילו עושה זאת בצורה קשה, הוא בסך הכל- רק מכשול בדרך להיות בן חורין אמיתי.
עם ישראל, לאחר יציאתו ממצרים והפיכתו לחופשי, ילמד בדרך קשה אך כזו שכל שלב בה היה חשוב, להיות ווינר שרואה את היעד בסוף הדרך, בהתאם לחזון שהוכתב לו על ידי משה והקב״ה, וישאף להתיישב בארצו וליצור שם חברת מופת.
גם המועדון שלנו עבר דרך ארוכה עד שהגיע לארץ המובטחת. אבל גם כאן עוד לא הגענו למנוחה ולנחלה ועלינו להמשיך ולהיאבק כל בוקר מחדש כדי להגיע לשם.
אני רוצה לאחל לכולנו לקראת חג הפסח שנדע לעמוד על מלוא משמעותו של המושג חירות, ושכל קושי שיעמוד בפנינו יהיה רק צעד בדרך להגשמת חלומותינו.
חג פסח שמח וכשר לכם ולמשפחותכם."
 
הפועל ''תדיראן'' באר שבע - האתר הרשמי | גאוות הנגב אפליקציות סלולריות Android Apple