8 ביולי, 2018
שיתוף הפעולה בין אתלטיקו מדריד להפועל "תדיראן" ב"ש יוצא לדרך
שיתוף הפעולה בין אתלטיקו מדריד להפועל "תדיראן" ב"ש יוצא לדרך
במסיבת עיתונאים שנערכה היום (11:20) הודיעו שני המועודונים על שיתוף פעולה בהקמת אקדמיית כדורגל בנגב שבישראל
במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (11:20) הכריזו באופן רשמי אתלטיקו מדריד והפועל "תדיראן" באר שבע על שיתוף הפעולה ביניהן שמטרתו הקמת אקדמיית כדורגל בבאר שבע. מסיבת העיתונאים בהשתתפות נציגי אתלטיקו מדריד, בהם מיגל אנחל חיל, מנכ"ל המועדון ועידן עופר, יזם הפרויקט ואחד מבעלי המועדון, נפתחה בסרטון אשר חשף את ה"אני מאמין" של כל אחד מהמועדונים ומיד לאחר מכן ניתנה זכות הדיבור לנציגי המועדונים.
עידן עופר פתח ואמר: “מיד אחרי ההצטרפות שלי לאתלטיקו חשבתי איך אפשר להפוך את העניין כדי שתהיה תועלת לכדורגל הישראלי. חשבנו על רעיון של אקדמיה לילדים ונוער יהודים וערבים כאחד פה בישראל. מקווים שנוכל להביא את הניסון והידע של ספרד שהקימה קבוצות מפוארות וכדורגלנים הכי טובים בעולם. רוצים להתחיל את זה פה בישראל בפעם הראשונה. מקווה שיביא להקמת עוד אקדמיות בישראל. לי הנגב חשוב מבחינת פיתוח ועסקים. תודות לעיריית ב”ש וראש העיר. אנחנו נמצאים פה היום”.
מיגל אנחל חיל, מנכ"ל אתלטיקו מדריד, הוסיף: " מטרתנו היא לפתח שחקני כדורגל כבני אדם וככדורגלנים. היינו רוצים שאחד הילדים מבאר שבע ישחק באתלטיקו מדריד. האקדמיה בספרד כוללת 1,500 בנים ו-300 בנות וזה נותן לנו את הניסון להכשיר לאורך זמן. אחת המטרות הראשונות – להקנות את הערכים של הספורט דרך האקדמיה. יש כאלה שמגיעים לקבוצה הבוגרת ויש כאלה שלא, אבל צריך להקנות ערכים של צניעות ותחרותיות. האקדמיה פתוחה לכל הדתות, התרבויות והלאומים, זו המטרה שלנו. במועדון למעשה הבעלים האמיתיים הם האוהדים והמטרה שלנו היא לעשות את המקסימום כדי לשמח אותם”.
נשיאת הפועל "תדיראן" באר שבע, הגב' אלונה ברקת,  סיכמה: "אחרי יותר מעשור של התקדמות בקבוצה הבוגרת של הפועל ״תדיראן״ ב״ש,אנו מבינים שצריכים לחשוב, לתכנן ולפעול גם בהסתכלות אסטרטגית, ומי שמסתכל כך מגיע למסקנה שטיפוח שחקנים מוכשרים לכדורגל מקצועני היא דרך חשובה ומרכזית להשיג מטרה חשובה זו, הן בהיבט המקצועי, הן בהיבט הקהילתי והן בהיבט הכלכלי; אנחנו מבינים את זה היום והבנו את זה גם בעבר, מה שהשתנה זה היכולת לעשות את זה עם מועדון מפואר.
היום אנחנו יוצאים למסע ארוך ונשתדל מאד לעשות את זה הכי טוב, עם הידע והניסיון של אחת הקבוצות והאקדמיות הטובות ביותר באירופה. החלטנו לבצע קפיצת מדרגה במחלקת הנוער שלנו, ומה יכולה להיות דרך טובה יותר מאשר הקמת אקדמיה בשיתוף פעולה אסטרטגי עם קבוצת הפאר אתלטיקו מדריד."
הפועל ''תדיראן'' באר שבע - האתר הרשמי | גאוות הנגב אפליקציות סלולריות Android Apple