1 ביולי, 2018
אחד על אחד: דרור שמשון
אחד על אחד: דרור שמשון
הפועל תדיראן ב״ש נמצאת במחנה האימונים באופלניצה שבפולין, כאשר חלק משמעותי מההכנות לעונה וממחנה האימונים הוא בניית ההיבט הפיזיולוגי של השחקנים. במקביל להכנות המקצועיות שעושים ברק בכר ועוזרי המאמן עמיר נוסבאום ואליניב ברדה, עובד הצוות הפיזיוליוגי- דרור שמשון, לוקאס בורטניק ומיכאל על ברוש, על הכנת השחקנים למאמצים של העונה הקרובה.
 
דרור שמשון, מאמן הכושר שלנו בשלוש השנים האחרונות, מספר ממחנה האימונים על החשיבות, הדרך והיתרונות של המחנה:
 
- דרור, עד כמה חשוב מחנה האימונים לקבוצה?
״מחנה האימונים חשוב ממספר סיבות מגוונות:
א. הוא מאפשר לצוות הפיזיולוגי הכנה גופנית אינטנסיבית ומבוקרת ע"י אימונים צפופים פעמיים ביום.
ב. במהלכו מתקיים גיבוש של השחקנים והצוות, שנמצאים 24/7 ביחד.
ג. הקבוצה נהנית מתנאים אופטימליים: מזג אוויר פחות חם מאשר בארץ ובד״כ מאד נוח לאימונים. מתקנים מצוינים, תזונה אידאלית מבוקרת ומנוחה בין האימונים.
ד. הוא מאפשר עבודה רציפה בתחום המקצועי- במגרש, אסיפות טקטיות וכו׳״.
 
-מה סדר היום במחנה האימונים?
״במחנה האימונים מתאמנים, כאמור, פעמיים ביום. האימונים כוללים בניית סיבולת + כוח ומשולבים עם לא מעט דקות משחק (שלושה משחקי אימון שמתקיימים מדי 72 שעות). למשחקים חשיבות מרובה בגלל המשחק הראשון של מוקדמות ליגת האלופות. כמו כן, מתקיימים מבדקים גופניים, כדי להבין מה מצבו הנוכחי של כל שחקן (אירובי/אנאירובי) וכדי לקבוע לו יעדים בהתאם לתוצאות שהתקבלו".
 
-במה זה שונה מאימוני שנערכים במהלך העונה בארץ?
״בארץ - הכול מתבצע תמיד סביב המשחקים, כלומר כל לוחות הזמנים, כל התכנים, הכל מתקיים כדי שהשחקן יוכל להגיע מוכן למשחק. כאן במחנה, התפיסה היא שונה - יש יותר זמן לבניה גופנית, למעשה יש לצוות מטרה וכוונה להפעיל לחץ על השחקנים כדי שהגוף שלהם יתחיל להסתגל״.
 
-מחנה אימון בוודאי גם עוזר לקליטת שחקנים חדשים לקבוצה
״שחקנים חדשים שמגיעים להפועל ״תדיראן״ ב"ש נהנים מחדר הלבשה חברותי עם אנרגיה סופר חיובית - מה שמקל עליהם את הקליטה. גם הצוות מבחינתו מקיף את החדשים בהרבה אהבה וקשוב לצרכים שלהם ובמקביל מנסה לאסוף על השחקן החדש כמה שיותר נתונים בזמן קצר כדי לדעת איך נכון יהיה להשתמש בו״.
 
-אתם צוות מגוון - מקצועי, פיזולוגי, רפואי, ספר לנו קצת על העבודה יחד
״הצוות המקצועי שעובד תחת ברק בכר - גדול מגובש ומנוסה. אנחנו מנסים באמצעות טכנולוגיה חדשנית לעקוב אחרי כל שחקן ולדעת מה מצבו, עד כמה הוא ״Fresh״, מי מהם מסוגל ומצליח להתאושש ועל מי כדאי לשמור כדי לא לקחת סיכונים. ועדיין העומס נותן את אותותיו כך שבתקופה של בנייה גופנית כמו גם בתקופות של הרבה משחקים ולחץ פיזי - קורות גם פציעות, עליהן אנחנו מתגברים בשיתוף עם הצוות הרפואי. לא כל שחקן שנעדר מאימון מוגדר פצוע. כלומר - ישנן לא מעט תקלות קטנות שניתן להתגבר עליהן תוך יום יומיים ולהחזיר את השחקן למסלול בלי לקחת סיכון. אחרים שסוחבים פציעה יותר רצינית מטופלים ע"י הצוות הרפואי ויורדים למגרש רק למטלות ספציפיות כחלק מהשיקום שלהם״.
 
-משפט אחד שלך לקראת העונה?
״שיהיה לנו המון בהצלחה בעונה הקרובה, שנצליח לשבור עוד שיאים ולהגשים יחד עוד חלומות״.
 
הפועל ''תדיראן'' באר שבע - האתר הרשמי | גאוות הנגב אפליקציות סלולריות Android Apple