3 במאי, 2022
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2022
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2022
הפועל ״מחסני השוק״ באר שבע ערכה הבוקר (שלישי) את טקס יום הזיכרון המסורתי לזכר אוהדי הקבוצה אשר נפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה. 
 
הטקס נערך במעמד ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ', נשיאת המועדון, הגברת אלונה ברקת, מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל, ניצב פרץ עמר, הצוות המקצועי בראשות המאמן אליניב ברדה, הנהלת המועדון, שחקני הקבוצה, אנשי מחלקת הנוער ומשפחות הנופלים. כמו כן, לקחו חלק בטקס שחקני ואנשי ההנהלה של קבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע.
 
במהלך הטקס הקריאו השחקנים, דוד קלטינס ואריאל הרוש, קטעים לזכרם של הנופלים וכן ליוו את הטקס קטעי שירה של הזמרים הילי משייב וניב לין וקטע נגינה של הנגן רואי דיין. איתמר שושן, בנו של יוסי שושן ז"ל, אשר נהרג מפגיעת רקטת גראד בעיר בשנת 2011, הקריא לזכר אביו את הקטע "אבא שלי". יוסי ז"ל היה מאמן שוערים במחלקת הנוער של המועדון.
 
נשיאת המועדון, הגברת אלונה ברקת, אמרה: "בפתחו של היום נורא, אנו מתייחדים עם זכר בנינו ובנותינו, אשר נפלו במלחמות ישראל ובפעולות איבה, ובתוכם אוהדיה הנאמנים של משפחת הפועל באר שבע. גם השנה, כבכל שנה, מעגל השכול התרחב, ונהרות זורמים בצער ובבכי הצטרפו לאלו הקיימים. אדם שהלך ולא ישוב עוד. עולם ומלואו. עולם שצבעיו השתנו. עולם בו זריחת השמש ושגרת היום, לעולם לא יהיו כפי שהיו. 
 
על הפער והמרחק בין הנופלים לבין המשפחה והחברים שנותרו מאחור, על חוסר האונים והכאב, כתב המשורר אלי אליהו בשירו, משל הגוזל:
"ראיתי גוזל שנשמט מהקן ארצה,
והוריו נותנים את קולם מעליו.
והם אינם יכולים להשיבו אליהם,
והוא אינו יכול לשוב על עקבתיו.
וידעתי כי יש מרחקים שגם כנפים
לא יגמאו ושום אהבה לא תצלח".
 
בעוד שעות אחדות תישמע הצפירה, אשר השנה, אולי יותר מכל שנה אחרת לאחרונה, כולנו תקווה, תשתיק כל מחלוקת וויכוח שאינם לשם שמיים, כל שסע ואיום פנימי, לטובת התייחדות עם כאבן של משפחות השכול. 
 
אבות, אימהות, אחים ואחיות. ילדים וילדות. 
 
צפירת זיכרון. לזכור ולא לשכוח. את צדקת הדרך הנשכחת לעיתים. את החירות אליה אנו שואפים. את גבורת הנופלים וכאבם העצום של הנותרים מאחור. האויב לא מרפה ולא נח, דווקא מתוך תקווה, כי העם היהודי ירפה גם הוא ויוותר על אחיזתו בארצו, ואולי אף יותר, תתערער בו האמונה בדרך.
 
לפני קצת יותר מחודש, הצער לא פסח אף על באר שבע, העיר האהובה, כשמחבל צמא-דם רצח ארבעה מתושביה האהובים של העיר: הרב משה קרביצקי, לורה יצחק, דוריס יחבס ומנחם יחזקאל. יהי זכרם ברוך.
 
כל הנופלים, מי בקרב בעודם עוטים מדים, ומי כבני אדם בשגרת חייהם במולדתם, היו אוהבי חיים. אהבו שלום ורדפו שלום. לא החרב הגודעת תכתיב את שגרתנו ואת בניית האומה. לא הכדור החותך יכריע לאן פנינו. בבניית האומה הזו, אנו צועדים קדימה למרות כל האתגרים והקשיים, אך אנו לא שוכחים לרגע שאנו עושים זאת בשורות חסרות. חסרות ביקרים וביקרות מכל. 
 
משפחות יקרות,
ביום נורא ועצוב זה, אנו שולחים לכם חיבוק חם ואוהב והלוואי, ותהיה בכך נחמה קטנה אשר תפחית קצת מכאבכם. ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום. 
יהי זכרם של הנופלים ברוך".
 
הפועל "מחסני השוק" באר שבע - האתר הרשמי אפליקציות סלולריות Android Apple